Xarici işlər nazirinin müavini Mahmud Məmməd-Quliyev və Səfir Murad N. Nəcəfbəyli BMT-nin Cenevrə Bölməsinin Baş direktoru Michael Moller ilə görüşüb
4 aprel 2015-ci il tarixində BMT-nin Avropa üzrə İqtisadi Komissiyasının 66-cı sessiyası çərçivəsində Azərbaycan Respublikası xarici işlər nazirinin müavini Mahmud Məmməd-Quliyev və Azərbaycan Respublikasının BMT-nin Cenevrə şəhərindəki bölməsi və digər beynəlxalq təşkilatlar yanında Daimi Nümayəndəsi, Səfir Murad N. Nəcəfbəyli BMT-nin Cenevrə Bölməsinin Baş direktoru Michael Moller ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan Respublikası və BMT arasındakı münasibətlər müzakirə edilib və Azərbaycanın Cenevrədəki aktiv fəaliyyəti müsbət qiymətləndirilib. Görüşdə bir sıra digər məsələlərlə yanaşı, BMT-nin 2015-dən sonrakı İnkişaf Gündəliyi və İqlim Dəyişikliyi üzrə növbəti Zirvə Toplantısı fonunda iqtisadi, ətraf mühit, nəqliyyat və enerji məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Hal-hazırda xarici işlər nazirinin müavini Mahmud Məmməd-Quliyevin rəhbərlik etdiyi Azərbaycan Respublikası nümayəndə heyəti BMT-nin Avropa üzrə İqtisadi Komissiyasının 66-cı sessiyasında iştirak edir. Xarici işlər nazirinin müavini yüksək səviyyəli panel çərçivəsində BMT-nin Avropa üzrə İqtisadi Komissiyasının rolu və Azərbaycanın regiona töhfələri mövzusunda çıxış edib.

H.E. Mr.Mahmud Mammad-Guliyev, the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and H.E. Mr.Murad N. Najafbayli, Ambassador, Permanent Representative met with H.E. Mr. Michael Moller, the Acting Director-General of the UNOG
Within the framework of the 66th session of the United Nations Economic Commission for Europe (UNECE), H. E. Mr. Mahmud Mammad-Guliyev, the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and H.E. Mr. Murad N. Najafbayli, Ambassador, Permanent Representative of the Republic of Azerbaijan to the United Nations Office and other international organizations at Geneva, met with H.E. Mr. Michael Moller, the Acting Director-General of the United Nations Office at Geneva, on 14 April 2015 in Geneva.
During the meeting, the relations between the Republic of Azerbaijan and the United Nations were discussed. An active participation of Azerbaijan in Geneva was expressed with satisfaction. Among other issues, economic, environmental, transport and energy matters have been deliberated in light of the ongoing discussions on the post-2015 development agenda and the upcoming Climate Change Summit.
Currently, the delegation of the Republic of Azerbaijan led by Mr. Mammad-Guliyev attends the 66th session of UNECE in Geneva. The Deputy Minister has delivered a speech in the course of High-level dialogue panel on the role of UNECE and the contributions made by Azerbaijan to the region.