BMT baş katibinin müavini, Cenevrə ofisinin rəhbəri Kasım-Comart Tokayevdən
Yenidən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti seçilməyiniz münasibətilə Sizi səmimi qəlbdən təbrik edir və bu ali dövləti vəzifədə Sizə uğurlar arzulayıram.
Əminəm ki, Sizin yeni prezidentlik dövrünüz Təhlükəsizlik Şurasının üzvü kimi Azərbaycanın sülhün, inkişafın və insan hüquqlarının daha etibarlı qorunması məsələlərində qlobal rolunun güclənməsi üçün imkan yaradacaqdır.
Birləşmiş Millətlər Təşkilatı hamı üçün daha yaxşı dünya qurmaq səylərini davam etdirir və bu məqsədə çatmaq işində ölkənizin sadiqliyi çox vacibdir. Azərbaycanın Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Cenevrə ofisinə verdiyi dəstəyi yüksək qiymətləndirirəm və bu səylərin gələcəkdə daha da güclənəcəyinə inanıram.

From Kassym-Jomart Tokayev, Director General, United Nations Office at Geneva
I would like to extend my most sincere congratulations on your re-election as President of the Republic of Azerbaijan and wish you all success in this important responsibility.
I have no doubt that this new term will provide further opportunities for enhancing Azerbaijan`s global engagement in support of peace, development and human rights, including through the current membership of the Security Council.
The United Nations continues to play a crucial role in the collective efforts to build a better world for all and your country`s commitment is critical in realizing this shared goal. I greatly appreciate the support of Azerbaijan for the United Nations in Geneva, which is a central hub for our work, and I look forward to advancing these efforts.