Mətbuat şərhi 06 iyun 2014
Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının baş direktoru Frensis Qarri 13-15 may 2014-cü il tarixində Azərbaycana səfər etmişdir. Qarri ölkəmizə səfəri çərçivəsində, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev ilə görüşmüşdür. Qarri Bakının gözəl bir şəhər olduğunu məmnunluqla qeyd etmişdir. Dövlətimizin Başçısı Bakının gündən-günə inkişaf etdiyini, siyasi, iqtisadi və digər mötəbər beynəlxalq tədbirlərin keçirildiyi bir mərkəzə çevrildiyini vurğulamışdır. Görüşdə Azərbaycanın müvafiq qurumları ilə Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatı arasında əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinə dair məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Ölkəmizə səfəri çərçivəsində, Qarri həmçinin Nazirlər Kabinetində və Xarici İşlər Nazirliyində görüşlər keçirmişdir. Səfərin nəticəsi olaraq, Azərbaycan Hökuməti ilə Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatı arasında Anlaşma Memorandumu imzalanmışdır.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının baş direktoru Frensis Qarri ilə görüş olmuş və  qonağa Akademiyanın fəxri doktoru adı verilmişdir.

Press release 06 June 2014
H.E. Dr. Francis Gurry, the Director General of the World Intellectual Property Organization (WIPO) paid a visit to Azerbaijan on 13-15 May 2014. H.E. Mr. Ilham Aliyev, the President of the Republic of Azerbaijan has received WIPO Director General.
WIPO Director General noted with pleasure that Baku was a beautiful city. President Ilham Aliyev noted that Baku had been developing day after day, and had become the venue of political, economic and other prestigious international events. Also, views were exchanged, during the very meeting, over the expansion of the cooperation between relevant organizations in Azerbaijan and the WIPO.
In the framework of the visit, F.Gurry held also meetings at the Cabinet of Ministers and Ministry of Foreign Affairs. As a result of the visit, the Memorandum of Understanding was signed between the Government of the Republic of Azerbaijan and WIPO.
F.Gurry has visited the Public Administration Academy under the President of the Republic of Azerbaijan and received the diploma of the honorary doctor.